Wieczory z muzyką

Spis treści

11 maja 2012 r. w zabytkowym pałacu rozbrzmiewała muzyka poważna. Tym razem wspaniały koncert dała pianistka Monika Woźniak.

W sali lustrzanej uczennica szóstej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu - Monika Woźniak zagrała m.in: Preludium i fugę a moll Jana Sebastiana Bacha, Balladę As-dur Fryderyka Chopina, Rapsodię h-moll Brahmsa i toccatę Prokofiewa.

30 marca 2012 r. wieczorem w pałacowej sali lustrzanej złoczewskiego pałacu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z muzyką”. Tym razem gwiazdą wieczoru był zespół "ArtDuo PLUS" w składzie:Lidia Binek - vocal, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu - wydział edukacji artystycznej i dyrygentury chóralnej. Maciej Kałamucki - akordeon, fortepian, absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie akordeonu.
Szymon Binek - saksofon, gitara basowa - albolwent Akademii Muzycznej im. G i K Bacewiczów w Łodzi - klasa klarnetu, oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu - klasa saksofonu.

Zanim jednak widzowie piątkowego wieczoru wysłuchali koncertu zaproszonego zespołu, najpierw obejżeli pokaz umiejętności grup tanecznych dziąłających w MOK W Złoczewie pod opieką instruktorki Beaty Toboła, który bardzo spodobał się licznie zgromadzonej publiczności. A i zaproszony zespół bardzo dobrze zaprezentował się, to też nie brakowało gromkich braw w pałacowej sali.

Filmowy skrót z imprezy

24 lutego 2012 r. w Sali lustrzanej pałacu złoczewskiego odbył się kolejny Wieczór z muzyką. Tym razem swoim instrumentalnym i wokalnym kunsztem popisywali się studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zanim jednak widzowie wysłuchali koncertu na parkiecie pojawiły się dzieci, wychowankowie ośrodka kultury.

W kilku tańcach zaprezentowali swoje zdolności i pokazali czego się nauczyli w sekcji tanecznej MOK w Złoczewie.

Następnie wystąpił Jarosław Goszczyński, który znajdującym się na sali paniom, z okazji zbliżającego się ich święta dedykował dwa utwory na fortepian.

Po nim przyszedł czas na muzyków - studentów. Tym razem wystąpili: Zofia Banaszak, Kamila Truszkowska, Łukasz Ludwicki, Sławomir Pielas, Karol Konecki. W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in.: „Sama chciała” – Agnieszki Osieckiej, „Libra sonatine” – Rolanda Denys, „Jest cisza” – Antoniny Krzysztoń czy popularne „Kasztany”, piosenkę napisaną przez Krystynę Wodnicką i Zbigniewa Koreptę.

Publiczność jak zwykle nie zawiodła.

20 stycznia 2012 r. wieczorem w MOK w Złoczewie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wieczór z muzyką”. Tym razem gwiazdą wieczoru była Daria Kostrzewska & ZbigBand.
Zagrali kompozycje Richarda Galliano, Krzysztofa Komedy, Krzesimira Dębskiego jak i swoje utwory oraz utwory ze znanego wszystkim z rozrywki telewizyjnej lat 50 i 60 - Kabaretu Starszych Panów - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Daria Kostrzewska.
Młoda dobrze zapowiadająca się wokalistka jest uczennicą klasy wokalu w szkole muzycznej w Kutnie oraz II klasy liceum ogólnokształcącego.
Muzyką interesuje się od dziecka i to z nią wiąże swą przyszłość. Laureatka konkursów wokalnych zarówno w kraju jak i za granicą m.in. Zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu ,,Magia Italiana’’, który odbył się we Włoszech oraz II miejsce na Ogólnopolskim VII Konkursie Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory.
Daria stara się śpiewać różne gatunki muzyczne i cały czas się uczyć. Ulubionym gatunkiem muzycznym Darii jest przede wszystkim muzyka jazzowa.
Oprócz festiwali i konkursów kształciła się pod okiem znanych krytyków, muzyków, pedagogów biorąc udział w warsztatach m.in. z Grażyną Łobaszewską, Joanna Zagdańską, Elżbietą Zapendowską oraz Magdą Ptaszyńską.

ZbigBand.
Grupa powstała w styczniu 2008 roku. Grają muzykę jazzową w szerokim znaczeniu tego słowa. Wykonują zarówno kompozycje Richarda Galliano, Krzysztofa Komedy, Krzesimira Dębskiego jak i swoje utwory. Są młodymi ludźmi i cechuje ich ciągłe poszukiwanie oraz nie do końca typowe jak na jazz instrumentarium.
Zespół jest laureatem wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych m.in. Muzycy zajęli II miejsce na XXXV Międzynarodowym Festiwalu akordeonowym w Castelfidardo (Włochy) w kategorii Jazz and light music.
Koncertują zarówno w małych miejscowościach jak i na międzynarowych festiwalach oraz kilkakrotnie mieli już przyjemność grania dla Radia łódź. We wrześniu 2011 roku brali udział we wspólnym projekcie piosenek zespołu Queen z chórem Brandsoykoret, który zakończył się dwoma koncertami w Norwegii.
6 lutego 2011 roku zagrali koncert w studiu koncertowym im. H. Debicha w Radio Łódź, który był transmitowany na żywo na antenie i owocem tego koncertu jest płyta live, która została wydana 22 października 2011roku.

Skład zespołu :
Zbigniew Chojnacki – akordeon