MOK na wyjazdach

   W niedzielę 18 września 2022 r. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie, jak co roku zorganizował 10. edycję targów pod nazwą Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka.
   Na imprezie prezentowano nowoczesny sprzęt dla rolnictwa, środki do prod. rolnej, odbywały się pokazy i konkursy, pokazy kulinarne oraz pokazy polowe.

   11 września 2022 r. w Sieradzu odbył się XI Sieradzki Jarmark Powiatowy, na który zaproszono samorządy miast i gmin powiatu sieradzkiego. W południe spod świątyni, gdzie rozpoczęto uroczystość mszą świętą, ruszyła parada ulicami miasta połączona z prezentacją gmin i orkiestr. Na Placu Wojewódzkim w Sieradzu wystawiono stoiska samorządów i podmiotów gospodarczych.

W niedzielę, 29 sierpnia 2022 r. w Łobudzicach odbyły się dożynki gminy Zelów. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się od mszy świętej. Następnie zebrani przeszli na teren przy OSP - miejsce uroczystości dożynkowych, gdzie podczas części oficjalnej mieszkańcom gminy zostały wręczone podziękowania i wyróżnienia.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę, której nie przeszkodził nawet deszcz. Dożynkową publiczność zabawiali lokalni artyści, jak i zaproszone gwiazdy.

   W niedzielę 21 sierpnia 2022r. w Mstowie na stadionie LKS Warta Mstów odbyły się XXII Dożynki Powiatowe, które rozpoczęto Polową Mszą Świętą. Podczas imprezy prezentowano zebrane w tym roku płody rolne oraz dorobek Kół Gospodyń Wiejskich. Były prezentacje lokalnych i regionalnych produktów oraz były stoiska promocyjne poszczególnych gmin.

   Powiat Inowrocławski wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej w dniach 13 i 14 sierpnia 2022 r. zorganizował II Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych. Wzięło w nim udział kilkanaście kapel podwórkowych z całej Polski - z województwa: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubelskiego.
Nasza Kapela Podwórkowa ZŁOCZEWIANIE zdobyła na tym festiwalu wyróżnienie.
Indywidualne WYRÓŻNIENIE za najlepszego klarnecistę spośród kapel biorących udział w festiwalu otrzymał klarnecista naszej Kapeli Zbigniew Radzik.

   W sobotę, 6 sierpnia 2022 r. w sołectwie Lubojna - gmina Mykanów odbył się V Powiatowy Festiwal Żniwny. Organizatorzy zadbali o bogaty program artystyczny i kulinarny.
W nawiązaniu do nazwy festiwalu nie mogło zabraknąć  pokazów żniwnych i wystawy maszyn. Chętni brali udział w pokazie wypiekania chleba i w pokazie gotowania grochówki w kotle, który poprowadził finalista popularnego programu „MasterChef” – Krzysztof Bigus.