IMG 1307

W dniu 26 października 2023r. II wicewojewoda łódzki Jarosław Brózda, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego wręczył odznaczenia państwowe. Odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" została odznaczona nasza Kapela Podwórkowa ZŁOCZEWIANIE oraz indywidualnie Pan Bogdan Dawidziak.

Serdeczne GRATULACJE!

''Jesteście Państwo solą łódzkiej ziemi, osobami wyjątkowymi, które przez swoją służbę dla drugiego człowieka pokazują, jak należy służyć naszej Ojczyźnie na różnych polach. Chciałbym wyrazić moją wdzięczność i zaszczyt, że mogłem dziś wręczyć Państwu te ważne odznaczenia. Poprzez krzewienie i rozwijanie pasji zachęcacie Państwo innych do rozwoju i służby dla swoich małych ojczyzn oraz naszej umiłowanej Polski.''– powiedział wicewojewoda.

Uroczystość odbyła się Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. Przyznano 2 Srebrne i 1 Brązowy Krzyż Zasługi oraz 4 Medale za Długoletnią Służbę, a także cztery Odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.