Jan Paweł II

UWAGA.  W czasie wakacji MOK w Złoczewie czynny codziennie w godz. od 14:00 do 20:00.

Jan Paweł II - 2 kwietnia 2009 r. - czwarta rocznica śmierci.
2 kwietnia 2009r. Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie przy współudziale mieszkańców Złoczewa zorganizował w złoczewskim pałacu uroczysty wieczór poświęcony czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

 Przygotowano wystawę na której można było zobaczyć wiele eksponatów, zdjęć i książek o życiu Jana Pawła II, a na sali lustrzanej miały miejsce prezentacje słowno - muzyczne, pokazy slajdów i projekcje filmów o "naszym papieżu"


Swoje materiały i eksponaty udostępnili:
Ks. proboszcz Jerzy Brzęczek, Ks. Witold Szala - Złoczewianin, ks. prefekt Piotr Wierusz, Pani: Anita Szremska, Alfreda Wesołowska, Anna Bogdańska, Beata Świdnicka, Irena Dudek, Teresa Maślak, Beata Siwecka oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Złoczewie.

Na uroczystość przybyli m.in. przedstawiciele Urzędu naszej gminy: burmistrz - Antoni Kucharski, przewodniczący rady miejskiej – Jerzy Wieczorek oraz proboszcz naszej parafii ks. Jerzy Brzęczek z prefektem ks. Piotrem Wieruszem. Rocznicowy wieczór zgromadził bardzo dużo ludzi (nie tylko mieszkańców naszej gminy).