MOK na wyjazdach

    15 września 2019 r. odbył się X SIERADZKI JARMARK.
Naszą gminę reprezentowali na nim m.in. Orkiestra Dęta OSP Złoczew
panie z KGW Wandalin i Biesiec,

    Na swoim stoisku prezentował też eksponaty wykonane przez twórców Ziemi Złoczewskiej, pamiątki historyczne z naszego regionu  oraz informacje o swojej działalności Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie.

20 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku odbył się XVII Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wykonawcy prezentowali na bardzo wysokim poziomie znane i lubiane przez wszystkich kolędy i pastorałki. Wśród tych wykonawców byli też soliści uczęszczający na zajęcia wokalne w MOK w Złoczewie prowadzone przez opiekuna B. Dawidziaka .

 

 

22 maja 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku w powiecie łaskim odbył się VIII FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ.
Celem imprezy była popularyzacja śpiewu wśród dzieci i młodzieży i zarazem prezentacja dorobku artystycznego solistów, zespołów wokalnych oraz chórów.
Dziesięcioro solistów uczęszczających na zajęcia wokalne w Miejskim Ośrodku Kultury w Złoczewie wraz ze swoim instruktorem Bogdanem Dawidziakiem (dyr. MOK w Złoczewie) udało się na ten festiwal.

Powiat Inowrocławski wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej w dniach 23 i 24 października 2021 r. zorganizował I Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych. Wzięło w nim udział 12 kapel podwórkowych z całej Polski - z województwa: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubelskiego:

W niedzielę 19.09.2021r. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie zorganizował imprezę "Dzień Ziemniaka - Jesień w polu i w ogrodzie".
Na imprezie prezentowano nowoczesny sprzęt dla rolnictwa, środki do prod. rolnej, odbywały się pokazy i konkursy, pokazy kulinarne oraz pokazy polowe.
Nie zabrakło też  występów artystycznych z udziałem Zespołu MELODIA i Kapeli Podwórkowej ZŁOCZEWIANIE.

     4 wrzenia 2021 r. na Błoniach w Blachowni odbył się „V Ogólnopolski Festiwal Kapel Piosenki Podwórkowej”.
Wśród wielu kapel przybyłych na festiwal z całej Polski udział wzięła też Kapela Podwórkowa „ZŁOCZEWIANIE”,  która zaprezentowała się w swoim nowym  repertuarze. Po zakończeniu przesłuchań Jury festiwalowe udało się na naradę, po czym ogłosiło wyniki.

    14 sierpnia 2021r. w Konopnicy w Parku Starowiejskim odbył się piknik “Konopnickie Lato”, na którym wystąpiły kapele podwórkowe, zespoły oraz przewidziano inne atrakcje.
Wśród występujących kapel na pikniku, była zaproszona przez organizatorów imprezy nasza "Kapela Podwórkowa ZŁOCZEWIANIE", której występ bardzo przypadł do gustu uczestnikom pikniku i przyjęta została ona z wielkim aplauzem.