MOK na wyjazdach

   W dniu 2 grudnia w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród z okazji spotkania Animatorów Kultury Powiatu Sieradzkiego.
   Zarząd Powiatu postanowił wyróżnić nagrodami indywidualnymi 12 działaczy kultury i zbiorowymi 5 zespołów, pośród których znalazła się nasza Kapela Podwórkowa ZŁOCZEWIANIE.

Przed wręczeniem nagród wystąpił Chór Cantate Deo z Sieradza.

   20 listopada w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbyła się Gala Finałowa Festiwalu Piosenki ŚPIEWASIE 2022, którego organizatorem jest Sieradzkie Centrum Kultury. Jury festiwalowe oceniało zmagania blisko 40 solistów i 8 zespołów wokalnych w kategoriach wiekowych z podziałem na uczestników dodatkowych zajęć wokalnych i wykonawców, którzy nie uczęszczają na dodatkowe zajęcia wokalne.

    W dniu 08.11.2022r. odbył się 24 Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patriotycznej i Pieśni Polskiej, którego organizatorem jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Do udziału w festiwalu zgłosiło się ponad 60 podmiotów wykonawczych - solistów i zespołów w kilku kategoriach wiekowych. Podczas festiwalowych, muzycznych zmagań zaprezentował się także nasz Zespół wokalno-instrumentalny, który zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej. GRATULUJEMY!

   23 października 2022 r. w Blachowni odbył się „VI Ogólnopolski Festiwal Kapel Piosenki Podwórkowej”.
Wśród wielu kapel przybyłych na festiwal, udział wzięła też Kapela Podwórkowa „ZŁOCZEWIANIE”.
Po zakończeniu przesłuchań Jury festiwalowe udało się na naradę, po czym ogłosiło wyniki.
Złoczewianie zajęli I miejsce.

    22.10.2022 r. Zespół śpiewaczy MELODIA działający przy MOK w Złoczewie brał udział w XXVI Spotkaniach Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów z województwa łódzkiego pn. "Biesiada pod Złotym Liściem" w Łaskim Domu Kultury, gdzie zajął III miejsce.
Podziękowania, gratulacje i dyplom za III miejsce odebrał Bogdan Dawidziak - opiekun grupy.

   W niedzielę 18 września 2022 r. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie, jak co roku zorganizował 10. edycję targów pod nazwą Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka.
   Na imprezie prezentowano nowoczesny sprzęt dla rolnictwa, środki do prod. rolnej, odbywały się pokazy i konkursy, pokazy kulinarne oraz pokazy polowe.