MOK na wyjazdach

   W dniu 2 grudnia w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród z okazji spotkania Animatorów Kultury Powiatu Sieradzkiego.
   Zarząd Powiatu postanowił wyróżnić nagrodami indywidualnymi 12 działaczy kultury i zbiorowymi 5 zespołów, pośród których znalazła się nasza Kapela Podwórkowa ZŁOCZEWIANIE.

Przed wręczeniem nagród wystąpił Chór Cantate Deo z Sieradza.

   23 października 2022 r. w Blachowni odbył się „VI Ogólnopolski Festiwal Kapel Piosenki Podwórkowej”.
Wśród wielu kapel przybyłych na festiwal, udział wzięła też Kapela Podwórkowa „ZŁOCZEWIANIE”.
Po zakończeniu przesłuchań Jury festiwalowe udało się na naradę, po czym ogłosiło wyniki.
Złoczewianie zajęli I miejsce.

   W niedzielę 18 września 2022 r. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach Oddział w Kościerzynie, jak co roku zorganizował 10. edycję targów pod nazwą Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka.
   Na imprezie prezentowano nowoczesny sprzęt dla rolnictwa, środki do prod. rolnej, odbywały się pokazy i konkursy, pokazy kulinarne oraz pokazy polowe.

W niedzielę, 29 sierpnia 2022 r. w Łobudzicach odbyły się dożynki gminy Zelów. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się od mszy świętej. Następnie zebrani przeszli na teren przy OSP - miejsce uroczystości dożynkowych, gdzie podczas części oficjalnej mieszkańcom gminy zostały wręczone podziękowania i wyróżnienia.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę, której nie przeszkodził nawet deszcz. Dożynkową publiczność zabawiali lokalni artyści, jak i zaproszone gwiazdy.

   W niedzielę 21 sierpnia 2022r. w Mstowie na stadionie LKS Warta Mstów odbyły się XXII Dożynki Powiatowe, które rozpoczęto Polową Mszą Świętą. Podczas imprezy prezentowano zebrane w tym roku płody rolne oraz dorobek Kół Gospodyń Wiejskich. Były prezentacje lokalnych i regionalnych produktów oraz były stoiska promocyjne poszczególnych gmin.

   Powiat Inowrocławski wraz z Młodzieżowym Domem Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej w dniach 13 i 14 sierpnia 2022 r. zorganizował II Ogólnopolski Festiwal Kapel Podwórkowych. Wzięło w nim udział kilkanaście kapel podwórkowych z całej Polski - z województwa: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i lubelskiego.
Nasza Kapela Podwórkowa ZŁOCZEWIANIE zdobyła na tym festiwalu wyróżnienie.
Indywidualne WYRÓŻNIENIE za najlepszego klarnecistę spośród kapel biorących udział w festiwalu otrzymał klarnecista naszej Kapeli Zbigniew Radzik.